شناور اقیانوس شناسی

 شناور اقیانوس شناسی  شناور اقیانوس شناسی  شناور اقیانوس شناسی

شناور اقیانوس شناسی

این شناور جهت مطالعات در زمینه‌های مرتبط با اقیانوس‌شناسی از جمله (موجودات ساکن در دریا، بستر دریا، شناسایی منابع غذایی دریایی، هیدروگرافی، ژئوتکنیک دریایی، بستر شناسی، تحقیقات محیط زیست دریایی و مشخصات عمومی آبهای هر منطقه دریایی) و همچنین برای جابجایی محققان و فعالیتهای تحقیقاتی مرتبط با اقیانوس شناسی در آبهای داخلی و بین المللی و در مسافتهای طولانی و زمان دریانوردی حدود 30 روز بدون نیاز به سوخت گیری در دریا و دریافت ملزومات کاربرد دارد. این شناور به سیستم رانشی شامل دو موتور با پروانه با گام متغیر مجهز می‌باشد. همچنین دارای دو سیستم رانش دهنده عرضی جهت مانور بهتر شناور در زمان‌های به‌آب‌اندازی و از آب‌گیری سیستم‌ها و تجهیزات مرتبط با اقیانوس‌شناسی است که این سیستم رانش تداخلی در اجرای این فعالیتها ایـجاد نمی‌نماید. سازه این شناور از ورق دریـایی گـریـد "A" می‌باشـد  و روسازه آن از آلومینیوم دریایی مواد و تجهیزات به کار رفته، مناسب این دسته از شناورها بوده و مطابق با مقررات مؤسسات رده بندی می‌باشد. همچنین بدنه به گونه‌ای مهیا گردیده که تجهیزات و سیستم‌های امواج صوتی ( ارتفاع سنج‌ها، سنسورها و... ) جهت فعالیتهای مربوطه نصب گردند.          
 ماشین آلات، وینچ‌ها، تجهیزات، پمپ‌ها و ماشین آلات کمکی، سیستم تهویه و هر چیز دیگری که در شناور نصب و مونتاژ شده است بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه و جهت کنترل نویز و ارتعاشات نصب می‌گردد، به خصوص در محل‌های مهم از جمله برای آزمایشگاه‌ها و آسایشگاه‌ها و پل فرماندهی شناور این امر دارای اهمیت است.
این شناور و تجهیزات آن مطابق با مقررات و تحت نظارت مؤسسات رده بندی ساخته و نصب می‌شود.

Type of Vessel Oceanopraphic Vessel Unit
Superstructure Material Aluminum -
Hull Material marine steel ,Grade A -
Length 49.98 m
Breadth 10 m
Draft 3.03 m
Fresh Water Tank 48 m3
Fuel Tank 131 m3
Scientists 21 person
Crew 10 person
Speed 14 kn
Lab. Area 60 m 2
Aft Working Deck Area 140 m2
Sea State 5 -
Main Engine 2×1000 KW
Duration 40 days
Range 3000 N.M
Crane 7×1 ton
Crane 1×1 ton

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.