32 فروند شناور سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در اختیار سیل زدگان قرار گرفت. 98/01/10

طی صدور فرمان رهبر معظم انقلاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دستور امیر سرتیپ حاتمی مبنی بر آمادگی سازمان های تابعه وزارت دفاع برای کمک رسانی به مناطق سیل زده استان های مازندران و گلستان، سازمان صنایع دریایی نسبت به آماده سازی 32 فروند شناور در راستای تسریع روند امداد رسانی اقدام کرد.

امیر دریادار رستگاری در این رابطه اظهار داشت: نیروهای سازمان صنایع دریایی برابر این دستور از همان لحظه وقوع سیل در کنار سایر نیروهای مسلح و دستگاه های کشوری با همه امکانات خود وارد میدان شدند تا بتوانند در امر امداد رسانی نقش خود را به نحو صحیح ایفا نمایند.

وی به همکاری سازمان صنایع دریایی  با سازمان های امدادرسان اشاره کرد و افزود: بیشترین خسارت به اموال و مزارع کشاورزی مردم وارد شده است و تلاش کردیم با همراهی و همکاری هرچه بیشتر آلام آسیب دیدگان را کاهش دهیم.
وی گفت: نیروهای سازمان صنایع دریایی همزمان با آغاز بارش ها و جاری شدن سیل در گلستان اقدامات لازم در خصوص آماده سازی 32 شناور را در دستور کار خود قرار دادند تا در کنار سایر دستگاه های کشوری و لشکری  همراه مردم باشند.
امیر دریادار رستگاری با بیان اینکه شناورهای در اختیار گذاشته شده از نوع کانو و موتوری بوده اند تصریح کرد: به دلیل شرایط سخت تردد مسیرهای غرقاب شده در مناطق آسیب دیده قایق های کانو توانستند در گذرگاه های باریک و معابر آب گرفته امداد رسانی را تسریع دهند.
وی خاطرنشان ساخت: قایق های کانو با بدنه فایبر کلاس توانستند نقش خود را در جابه جایی نیروهای امدادی، کمک به مصدومین و حمل بار و تسریع توزیع مواد غذایی به خوبی ایفا کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.